Táto sekcia momentálne neobsahuje žiadny obsah. Pridajte obsah do tejto sekcie pomocou bočného panela.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

PREDCHÁDZAJTE ZRANENIAM

Cvičte 15 minút denne a výrazne znížite riziko nástrihu a natrhnutia hrádze.

Pripravte sa na pôrod

Naučte sa uvoľniť pomocou dychu a vhodne zvolenej pôrodnej polohy.

VYHNITE SA INKONTINENCII

Podporte regeneráciu vášho tela po pôrode a vyhnite sa úniku moču.

PREČO SI ZVOLIŤ ANIBALL?

Aniball Produktova Fotografia

Aniball je zdravotnícká pomôcka určená pre predpôrodnú prípravu, prevenciu poranenia hrádze a stresovej inkontinencie moču.Pomôže vám lepšie pochopiť svaly panvového dna, chrániac tak vaše telo pred poraneniami spojenými s pôrodom.

 • Aniball je bezpečný a nespôsobuje dilatáciu pošvy.
 • 66 % mamičiek, ktoré používali Aniball, porodili bez nástrihu hrádze.

Ak hľadáte spôsob, ako podporiť regeneráciu vášho tela po pôrode a predchádzať možným problémom s inkontinenciou moču zistite viac o Aniball INCO.

Máte otázky? Neváhajte nám napísať náš odborný tím Vám poradí či Vás navedie ako správne cvičiť

JE PRE VÁS ANIBALL VHODNÝ?

Ak sa zhodujete s nasledujúcimi tvrdeniami, Aniball je pre Vás vhodnout predpôrodnou prípravou:

 • ÁNO, ak chcete pochopiť, akú zásadnú úlohu hraje dych pri pôrode.

 • ÁNO, ak dôverujete prirodzenej sile vášho tela zvládnuť pôrod.

 • ÁNO, ak chcete aktívne pracovať na prevencii poranení počas pôrodu.

 • ÁNO, pokiaľ sa chcete naučiť počúvať vlastné telo a chovať sa pri pôrode spontánne.

 • ÁNO, pokiaľ sa chcete naučiť uvoľniť sa a vyskúšať si najvhodnejšiu polohu pre hladší priebeh pôrodu. 

 • ÁNO, pokiaľ ste pripravená venovať trpezlivosť cvičeniu s Aniball a sebe, pričom očakávate, že začiatky nemusia byť ihneď automatické .

AKO TO FUNGUJE?

Aniball môžete začať používať od ukončeného 36. týždňa tehotenstva. V nasledujúcom videu sa dozviete, ako správne používať a cvičiť s Aniballom. Pred prvým použitím je potrebné prečítať aj priložený návod na použitie s inštrukciami.

Balónik aj pumpička sú vyrobené z kvalitného biokompatibilného silikónu a pri správnom použití a dodržiavaní inštrukcií nemôže prasknúť. Aniball nevyvoláva predčasný pôrod a nie je možné si spôsobiť trvalé roztiahnutie svalstva.

Celý manuál si stiahnete kliknutím sem.

ČO HOVORIA MAMIČKY?

Príbehy a názory mamičiek z celého sveta nám pomáhajú neustále poskytovať lepšiu podporu pre všetky ženy, ktoré hľadajú bezpečné a účinné riešenie pre svoj pôrodný zážitok.

Jana, SK

Aniball by som odporučila všetkým, ktorí sa boja pôrodu a všetkého, o čom sa v súvislosti s ním hovorí – ako dýchať, čo robiť, aby sa žena nenatrhla alebo nedošlo k nastrihnutiu… Nabudúce by som sama sebe povedala: nepozeraj na videá so skúsenosťami cudzích žien a neklaď na seba tlak (jedna žena uvádzala, že nad 25 cm nacvičila už za týždeň užívania a ja som sa kvôli tomu poranila, hoci mi prišlo, že som bola opatrná, chcela som po sebe viac). Prvý týždeň dva pokojne len zostať na rovnakom obvode a až potom málinko pridávať, nikam sa nehnať, všetko sa aj samo začne viac uvoľňovať, akonáhle je pôrod blízko a zrazu to ide. Keď mi to potom začalo ísť a nacvičila som tých 25 cm, uľavilo sa mi a bola som na pôrod viac pripravená.

Veronika, SK

Zbavil ma strachu z priechodu hlavičky pri pôrode. A naozaj zlepšil moju schopnosť ovládať svaly panvového dna, nasmerovať tlak správnym smerom.

Hana, CZ

Som nadšená za tú skúsenosť, obzvlášť, pokiaľ sa jedná o prvý pôrod, keď mamička netuší, čo ju čaká. Je to aspoň malá predpríprava na to a rozhodne dodá sebavedomie.

Radka, CZ

Odporučila by som ho určite ako prípravu na tlačenie a hlavne na uvoľnenie svalu (keď vám povedia, aby ste netlačili), pri tomto cvičení som používala svaly, ktoré obvykle nepoužívám, takže potom som vedela, ako na to. A tiež to určite dodá sebadôveru a svaly majú možnosť zvyknúť si na väčší problém.

Danka, SK

Odporučila by som ho určite ako prípravu na tlačenie a hlavne na uvoľnenie svalu (keď vám povedia, aby ste netlačili), pri tomto cvičení som používala svaly, ktoré obvykle nepoužívám, takže potom som vedela, ako na to. A tiež to určite dodá sebadôveru a svaly majú možnosť zvyknúť si na väčší problém.

Lucie, CZ

Doktorka sa pri šití po pôrode spýtala či som používala Aniball. Bola som natrhnutá samovoľne. Poranenie prvého stupňa. Vyvolávali mi pôrod presne 37+0, nebola som absolútne pripravená na pôrod. Aniball som použila 4 dni pred pôrodom, hneď ako som sa dozvedela, že mám nastúpiť na vyvolanie. Som presvedčená, že vďaka Aniballu som nemala vážne poranenie aj napriek tomu, že som nebola na pôrod pripravená. Naučila som sa ako dýchať a tlačiť. Vyskúšala som si tlak na hrádzu a pri tlačení už vedela čo mám čakať. Používala som ho síce len 4 dni vopred, ale stálo to za to.

Prečo cvičiť po pôrode?

Inkontinencia je jednou z dysfunkcií panvového dna. Taktiež už nie je len záležitostou senioriek ale postihuje ženy v akomkoľvek veku.

Vzniká z viacerých príčin: vrodené chyby, neurologické patológie, zápaly a karcinómy močových ciest, oslabenie panvového dna tehotenstvom, pôrodom, menopauzou, dlhodobou fyzickou námahou, obezitou atď.

Je výsledkom dysfunkčného panvového dna, ktoré nie je v rovnováhe - môže byť uvoľnené alebo naopak stiahnuté. Potom sa objavujú rôzne zdravotné problémy, ako napríklad inkontinencia.

Jeho funkčnosť je dôležitá v každom období života ženy na udržanie zdravia a vitality. Preto by sme si ho mali denne rozmaznávať, doslova žiť s panvovým dnom. Ďalším argumentom, prečo musíme pochopiť, ako naše panvové dno funguje, aby sme inkontinenciu skutočne zvládli, je vyvrátenie mýtu, že na inkontinenciu fungujú napríklad Kegelove cviky.

Preto používanie pomôcky Aniball Inco po šestonedelí pozitívne prispieva k obnoveniu správnej funkcie panvového dna a prevencii stresovej inkontinencie moču;

Aniball Inco je zdravotnícká pomôcka určená pre prevenciu a liečbu stresovej inkontinencie moču.

 • Slúži na rozpoznanie aktivácie svalov panvového dna, získanie spätnej väzby o intenzite svalovej kontrakcie a uvedomení relaxácie svalstva za pomoci dychu;
 • nevedie k jednostrannému posilňovaniu;
 • prispieva k obnoveniu správnej funkcie panvového dna optimalizáciou jeho napätia;
 • vďaka premenlivému tvaru a veľkosti sa ideálne prispôsobí individuálnej anatómii ženy.

Dôsledným tréningom (5–15 minút denne) možno docieliť pozitívne výsledky počas cca 3 mesiacov.

KTO ZA TÝM STOJÍ?

Sme tím žien, lekáriek, fyzioterapeutiek, pôrodných asistentiek a ďalších odborníčiek s bohatými skúsenosťami, pre ktorých je zdravie žien už viac ako 13 rokov poslaním života. V tíme RR Medical veríme, že...

„Prostredníctvom kvalitných informácií a praktických návodov o tom, ako sa žena môže starať o seba, môžeme zlepšiť jej vitalitu, energiu a celkové zdravie. Preto je nevyhnutné podporovať spoločnosť, firmy a rodiny, aby sa tieto informácie stali bežnou súčasťou nášho spoločenského povedomia.“

Za náš tím Renata Zichová,

jednatelka RR Medical

Čítajte pozorne návod na použitie a informácie, ktoré sa vzťahujú k bezpečnému používaniu zdravotníckej pomôcky. Aniball je zdravotníckou pomôckou určenou na predpôrodnú prípravu, prevenciu poranenia hrádze a stresovej inkontinencie moču. Aniball INCO je zdravotnícká pomôcka určená pre prevenciu a liečbu stresovej inkontinencie moču.

Search