Táto sekcia momentálne neobsahuje žiadny obsah. Pridajte obsah do tejto sekcie pomocou bočného panela.

Image caption appears here

Add your deal, information or promotional text

Názory Odborníkov

Prečítajte si názory odborníkov a recenzie žien.

Pôrod je proces, ktorý je veľmi ovplyvnený psychikou ženy, a preto je veľmi dôležité, aby bola nastávajúca mamička pripravená a verila vo svoju ženskú silu a inštinkty. Princíp je v nácviku zapojenia svalov panvového dna a správneho dýchania. Keď pri pôrode prechádza hlavička pošvou jedná sa o veľmi špecifický tlak. Aby bolo vypudzovanie efektívne, vyžaduje zapojenie tých správnych svalových skupín. A tu vidím naozaj veľké plus balónika. Mamičky sa nezľaknú tlaku hlavičky a presne vedia, ako dýchať a ako správne "zatlačiť".

MUDr. Jana Voborská Neudeckerová

Gynekologička a pôrodníčka

Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hráze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny porod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť - ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude porod vyhovovať, poznala pocit pri prerezávaní hlavičky, vedela ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Aniball je účinná a bezpečná pomocka.

MUDr. Monika Zimanová

Gynekologička a pôrodníčka

O Aniballe môžem povedať, že je to výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre zvládnuť pôrod. Ženy, ktoré ho pred pôrodom používali sú lepšie pripravené, dokážu dobre koordinovať svoje svaly v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nastrihnutie hrádze a dochádza tiež menej často k jej poraneniu.

Simona Lazzari

Dula a detská sestra

Rada by som sa s vami podelila o skúsenosti s balónikom, ktoré sú len pozitívne. Povedala by som, že 90% mojich klientiek ho používa. Počas pôrodu si ženy lepšie uvedomujú ten pocit, kadiaľ bábätko pôjde. Majú lepšiu predstavu a schopnosť sa s bábätkom prepojiť. A uvoľniť panvové dno a akoby podvedome sa nebrániť pôrodu. Spolu s masážou hrádze, väčšina žien rodí bez poranenia a bez nutnosti nástrihu hrádze. Trúfam si povedať až 99% úspešnosť, bez poranenia. A to prvorodičky aj viacrodičky, je to úplne jedno. A po pôrode to každá žena vyhodnotila ako správnu vec, ktorú mohla pre seba a pre bábätko urobiť.

Bc. Šárka Janáčová

Pôrodná asistentka

Moja skúsenosť: pomerne jednoduché používanie, účinnejšie ako masáž hrádze. Najväčšie dieťa porodené po používaní Aniballu malo 4650 g a 54 cm, pôrod trval 3 hod., bez nástrihu alebo natrhnutia. Väčšine žien dodá používanie Aniballu sebadôveru k pôrodu. Vedia ako tlačiť, znižuje sa strach a stres z pôrodu, znižuje sa riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze. Pôrodníci začínajú byť informovanejší o týchto pomôckach, a aj ich niektorí odporúčajú, čo považujem za pozitívny krok v pôrodníctve. Pre veľmi prijateľnú cenu a vynikajúce výsledky vám Aniball odporúčam.

Mgr. Barbora Vörösová

Pôrodná asistentka

Otázka pôrodných poranení a ich dopadov na kvalitu života žien bola dlho tabu a do značnej miery aj zamlčiavaná téma. Dnes sa našťastie situácia zásadne zmenila a nastávajúce mamičky hľadajú nielen informácie, ale aj pomôcky, ako pôrodným poraneniam predísť alebo ich aspoň výrazne minimalizovať. V tomto smere zohráva Aniball veľmi dôležitú, svojím spôsobom nezameniteľnú úlohu. Na základe svojej skúsenosti môžem povedať, že ženy používajúce Aniball v úplnej väčšine minimálne vedia, ako správne tlačiť v II. dobe pôrodnej, čo sa pozitívne prejaví na jej dĺžke.

MUDr. Miroslav Verner

Gynekológ a pôrodník

Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.

Jana Čurdová

Dula a fyzioterapeutka

Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.

MUDr. Marián Kollár

Prezident Slovenskej lekárskej komory

Som fanúšikom Aniballu. Je to bezpečná metóda prípravy na vaginálny pôrod. Z 32 žien, ktoré som v roku 2017 sprevádzala k pôrodu a ktoré cvičili s Aniballom, došlo iba u 4 z nich k epiziotómii, u dvoch k natrhnutiu a šitiu a 26 bolo bez akéhokoľvek poranenia. Vedeli ako a hlavne kam majú tlačiť, skrátila sa 2. doba pôrodná a zážitok z pôrodu bol iný ako u tých, ktoré tlačia hodiny. Aniball dodáva ženám, ktoré prichádza na pôrodnú sálu, určitú chrabrosť a tá je pri pôrode veľmi dôležitá.

Mgr. Bc. Radmila Dorazilová

Pôrodná asistentka

S Aniballom máme v pôrodnici skvelé skúsenosti. Pôrodné poranenia sú menšie alebo žiadne a mám pocit, že druhá pôrodná doba je rýchlejšia a viac fyziologická, mamičkami ďaleko lepšie tolerovaná. Je potrebné poctivo, ale nenásilne pred pôrodom trénovať, aby nedošlo k poraneniam. Pomôcky typu Aniball sú veľkou pomocou. Výhodu vidím aj do budúceho života ženy - nedochádza k hlbokým poraneniam svalov a pri popôrodnej rehabilitácii nemusí mať žena v pokročilom veku úniky moču.

Prim. MUDr. Radek Poláček

Primár a gynekológ

Dnešná doba ponúka ženám pred pôrodom plno "rád" ako sa na pôrod pripraviť. Aniball vnímam ako pomôcku, s ktorou sa žena môže sama aktívne fyzicky aj psychicky na príprave podieľať. Príprava totiž nezahŕňa len pripraviť myseľ, ale aj tkanivá pôrodných ciest. Ak je cvičené s citom a s rešpektom k týmto tkanivám, môže mať Aniball priaznivý vplyv na preťažiteľnosť tkanív v oblasti ženských partií a tým uľahčiť priechod plodu pôrodnými cestami, znížiť riziko pôrodných poranení a pravdepodobnosť nástrihu.

Mgr. Jana Kracíková

Fyzioterapeutka

Search