Často Kladené Otázky

Pozrite si najčastejšie kladené otázky v súvislosti s Aniballom. Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás a obratom vám odpovieme, poradíme a vysvetlíme. S inštrukciami a návodom na používanie vám pomôže toto názorné video.
Pozrite si najčastejšie kladené otázky v súvislosti s Aniballom. Nenašli ste odpoveď? Kontaktujte nás a obratom vám odpovieme, poradíme a vysvetlíme. S inštrukciami a návodom na používanie vám pomôže toto názorné video.

Začať s cvičením môžete od ukončeného 36. týždňa tehotenstva, stačí 15 min. denne. Môžete ale cvičiť aj dlhšie a častejšie, obmedzením je iba citlivosť vášho tela a prípadná bolesť.

Ideálnym výsledkom je obvod balónika 28-30cm a to po 3-4 týždňoch cvičenia. Tento rozmer je podobný rozmerom veľkosti hlavičky novorodenca pri prechode pôrodnými cestami. Meranie veľkosti balónika je však skôr orientačné. Cieľom cvičenia nie je dosiahnutie konkrétneho obvodu, preto vždy cvičte len po svojej pocitové maximum. Je tiež v poriadku, keď v priebehu niekoľkých dní dosahujete rovnakého výsledku. Aj napriek tomu v cvičení pokračujte, s blížiacim sa termínom pôrodu bude totiž vaše telo produkovať viac hormónov a tie pomôžu v ďalšom uvoľnení hrádze.

Nie, Aniball nemôže prasknúť.

Balónik je prísne testovaný pod európskymi direktívami o zdravotníckych prostriedkoch.

Aniball je vyrobený z lekárskeho silikónu tej najvyššej kvality pochádzajúceho z Nemecka. Silikón je veľmi silný a ani raz počas testov sa nepoškodil. Balónik bol testovaný v extrémnych podmienkach – napríklad test pevnosti 5-ročného balóniku alebo test balóniku uskladneného 14 dní pri teplote 140 °C.

Pri týchto testoch bol Aniball nafukovaný na rozmery mnohonásobne presahujúce veľkosť potrebnú pre cvičenie. Ani raz sa nepoškodil. Pri extrémne veľkých rozmeroch sa balónik jednoducho zosunul z redukcie bez akéhokoľvek poškodenia.

Avšak, je pri cvičení je dôležité používať iba lubrikanty na vodnej báze a pred každým použitím balónik skontrolovať. Nepoužívajte lubrikanty obsahujúce oleje a parfémy – môžu poškodiť silikónový povrch.

Nie, Aniball nemôže spôsobiť trvalé natiahnutie svalstva.

Práve naopak – tak ako pri každom cvičení, pomáha udržať vašu pošvu zdravú.

Počas pôrodu sa vaše panvové svaly natiahnu o viac ako 300%. Maximálne pnutie nastáva v momente prechodu hlavičky vášho bábätka – svaly sú natiahnuté na trojnásobok z približne troch na desať centimetrov. Tak ako pri každej telesnej aktivite sa nepripravené tkanivo môže poškodiť a natrhnúť.

Aniballom nielenže znižuje riziko takýchto zranení a nástrihov, ale zároveň pomáha udržať vaše panvové svalstvo pevné a zdravé.

Nie, nemôže.

Klinické štúdie preukázali, že použivanie pomôcok ako Aniball nemôže vyvolať predčasný pôrod.

K odtoku plodovej vody môže dôjsť kedykoľvek z rôznych dôvodov – najčastejšie infekcie, alebo aj napr. počas splnu alebo pri zmene tlaku. Cvičenie s balónikom však počas zdravého tehotenstva nemôže spôsobiť odtok plodovej vody. Vak blán je dobre chránený čapíkom, ktorý sa skracuje až tesne pred pôrodom.

Určite. Aj dva týždne môžu mať veľký vplyv. Obzvlášť ak budete cvičiť každý deň ráno aj večer.

Buďte trpezlivá. Sú dni, kedy lepších výsledkov nedosiahnete. Je to úplne v poriadku, keďže telo každej z nás reaguje inak. Napriek tomu v cvičení pokračujte a hrádza sa postupne prispôsobí a pripraví na pôrod.

Pokiaľ vám lekár diagnostikoval rizikové tehotenstvo (skrátený krčok maternice, bábätko je veľmi nízko, atď.), určite najskôr odporúčame konzultáciu s vašim lekárom. Veľmi veľa lekárov a pôrodných asistentiek Aniball pozná a bude vám vedieť poradiť.

V čase, keď začínate Aniball používať, už krčok maternice pomaly dozrieva, mäkne a pripravuje sa na pôrod. V tomto čase je veľmi prekrvený a krehký – stačí ľahký dotyk a môže sa objaviť slabé zakrvácanie či špinenie. Ak sa objaví po cvičení s Aniballom, alebo po lekárskom vyšetrení, netreba sa znepokojovať. Ak špinenie po cvičení ustane, možno ďalej v používaní Aniballu pokračovať.

V tomto prípade nie je žiadne obmedzenie v súvislosti s cvičením. Streptokok žene nespôsobuje žiadne problémy, avšak môže byť nebezpečný pre dieťa. Asi 1% detí u GBS pozitívnych žien hrozí infekcia, preto sa v priebehu pôrodu podáva preventívne ATB, ale v tehotenstve s balónikom môžete normálne cvičiť.

Iná vec je u kvasiniek. Ak je kvasinková infekcia v akútnom štádiu a žena má výtok a preliečuje kvasinky, odporúčame sa cvičením počkať. Ak je vulva začervenaná a žena má pocity svrbenia, pálenia, tak často je pošvová stena aj veľmi krehká, dochádza k prasklinkám a krvácaniu. V tomto prípade je určite vhodné cvičenie po dobu zavádzania čípkov prerušiť.

Vo fáze liečenia kvasinkovej infekcie cvičenie určite neodporúčame. Steny pošvy sú krehké, sliznice pri východe začervenané, boľavé a často praskajú. V akútnych stavoch sa neodporúča ani masáž hrádze.

Pokiaľ ide o kŕčové žily na rodidlách, je ideálne ak sa pri pôrode nič nezraní a nestrihá. Ak nemáte kontraindikáciu pre vaginálny pôrod (teda ak nič vaginálnemu pôrodu nebráni) a hlavička môže prejsť aj cez rodidlá s kŕčovými žilami, potom cvičiť s balónikom môžete. Samozrejme, vždy je nutné posúdiť váš konkrétny stav. Rozhodne odporúčame opatrnejší prístup a dostatok lubrikantu, balónik dobre pridržiavať a vypudzovať čo najpomalšie.

Áno, vďaka používaniu Aniballu je možné mať prirodzený pôrod po predošlom cisárskom reze. Ak ste zdravá a nie sú tu iné prekážky pre prirodzený pôrod, je možné cvičiť s Aniballom.

Pri cvičení môže dôjsť k malému úniku moču v dôsledku tlaku balónika na plný močový mechúr. Jedná sa o minimálne množstvo, ktoré nebráni v ďalšom cvičení s Aniballom. Po ukončení cvičenia by už žiadny moč odkvapkávať nemal.

Cvičením po pôrode dochádza k regenerácii svalstva v panvovej oblasti a tým aj k obmedzeniu únikov moču bezprostredne po pôrode aj pár mesiacov po ňom, rovnako aj k obmedzeniu možnosti vzniku inkontinencie v neskoršom období.

Záručná doba na Aniball je štandardne 24 mesiacov. Pri dodržaní všetkých podmienok pre používanie a skladovanie výrobku sú vlastnosti silikónu nemenné po dobu minimálne 5 rokov. Je však nutné podotknúť, že častým používaním môže dôjsť k zvýšenému opotrebovaniu a tým aj skráteniu jeho životnosti.

Preto rozhodne neodporúčame cvičenie s už používaným balónikom (používaným inou osobou) a ponúkame možnosť zakúpiť náhradný silikónový balónik samostatne za výrazne nižšiu cenu. Na kvalitu silikónu má vplyv aj používanie olejov – preto je nutné pri cvičení použiť lubrikanty založené na vodnej báze, ktoré oleje neobsahujú.

Silikónový balónik je český výrobok. Samotný silikón je z Nemecka, ide o materiál tej najvyššej kvality testovaný a schválený pre použitie v zdravotníctve. Ostatné diely sú vyrábané mimo EÚ. Ku kompletizácii a kontrole výrobku dochádza tiež v ČR.

Pri dodržiavaní pokynov k používaniu zahŕňajúcich sterilizáciu pred prvým použitím a pravidelné dezinfekcie, vznik infekcie nehrozí.

Zvýšená opatrnosť a cvičenie po konzultácii s lekárom je potrebné pri výskyte varixov v pošve a na vonkajších genitáliách, v prípade nízko položenej placenty (zistíte u vášho gynekológa), pri zníženej citlivosti pošvy a vonkajšieho genitálu (neurologické ochorenia, užívanie liekov proti bolesti), po preliečenom zápale pošvy (krátko pretrváva krehkosť pošvy), po operáciách pošvy (jazvy nemusia dovoliť dostatočnú pružnosť pošvy), pri lichen sclerosus et atrophicus vonkajšieho genitálu (chronické kožné ochorenie).

Akýkoľvek problém, na ktorý pri cvičení narazíte, konzultujte so svojou pôrodnou asistentkou alebo lekárom.

Kontraindikácie: Aniball nepoužívajte pri rizikovom tehotenstve, hroziacom predčasnom pôrode, akomkoľvek vaginálnom krvácaní, ak je plánovaný pôrod cisárskym rezom, pri výskyte bradavíc alebo inej infekčnej patológie v pošve alebo v oblasti pošvového vchodu, zápalu pošvy, genitálnom herpese, poranení pošvy, prekancerozách a iných patológiách krčka maternice.

Akýkoľvek problém, na ktorý pri cvičení narazíte, konzultujte so svojou pôrodnou asistentkou alebo lekárom.

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€54.95 a Expresné Doručenie.

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€54.95 a Expresné Doručenie.