ANIBALL JE LEN MARKETINGOVÝ TRIK. NAŠE BABKY A MAMINY ŽIADNE POMÔCKY K DISPOZÍCII NEMALI, NEPRIPRAVOVALI SA – A PÔROD ZVLÁDLI.
Môžeme však vôbec predchádzajúce generácie porovnávať s dnešnými nastávajúcimi mamičkami?
- • Ženy rodia stále v neskoršom veku, môžu nahromadiť viac civilizačných ochorení, úrazov, operácií a zvyčajne užívajú aj viac liekov – vrátane hormonálnej antikoncepcie
- • Majú menej pohybu, sedavé zamestnanie a pasívny spôsob života alebo naopak, nadmerné nevhodné športové aktivity vedú k problémom (nielen) pohybového aparátu.
- • Negatívne na ne pôsobí aj nevhodný životný štýl a predovšetkým dlhodobý stres.
To všetko ovplyvňuje panvové dno – zvyšuje sa jeho napätie, a tým sa zhoršuje schopnosť uvoľniť pôrodné cesty, čo môže výrazne skomplikovať priebeh pôrodu a zvýšiť riziko poranenia.
Pôrodné poranenia by nemali byť samozrejmosťou. Zostáva po nich jazva na tele aj na duši. Predchádzajme im predpôrodnou prípravou, aby sme aj po pôrode žili naplno, aktívne a radostne.
NIE JE CVIČENIE S ANIBALLOM NEPRIRODZENÉ? SAMICE V PRÍRODE PREDSA TIEŽ ODJAKŽIVA VEDIA, AKO RODIŤ.
Správať sa pri pôrode intuitívne a spontánne určite nie je neprirodzené.
- • Spomínané zvieratá v prírode sa v tichosti uchýlia do ústrania a v pokoji, bezpečí a intimite rodia. Majú možnosť počúvať svoje prirodzené inštinkty a vlastnú intuíciu.
- • Ženy sú v porovnaní s nimi pri pôrode často o pocit intimity ochudobnené rôznymi rušivými vplyvmi na pôrodnej sále (mnoho ľudí, príliš svetla, hluk, chlad,…), ktoré im bránia v uvoľnení sa a spontánnom správaní. To všetko spúšťa stresovú reakciu, ktorá pôrod po všetkých stránkach komplikuje.
- • Príprava s Aniballom ženám umožňuje vyskúšať si „nanečisto“ pocity, ktoré prežívame pri pôrode a postupne sa s nimi naučiť s pomocou dychu a vhodne zvolenej polohy nenásilne pracovať – dôverovať vlastnému telu, intuícii a správať sa prirodzene.