Názory Odborníkov a Recenzie Mamičiek

Prečítajte si názory odbnorníkov a recenzie mamičiek na Aniball.

Cvičenie s balónikom Aniball a masáže hráze by mali byť súčasťou prípravy na spontánny porod u každej ženy. Moja osobná skúsenosť - ako prvorodička som vedela v akej polohe mi bude porod vyhovovať, poznala pocit pri prerezávaní hlavičky, vedela ako pritlačiť a porodila som prirodzene a bez najmenšieho poranenia. Aniball je účinná a bezpečná pomocka.
Monika Zimanova Aniball Review
MUDr. Monika Zimanová
Gynekológ a Pôrodník
Otázka pôrodných poranení a ich dopadov na kvalitu života žien bola dlho tabu a do značnej miery aj zamlčiavaná téma. Dnes sa našťastie situácia zásadne zmenila a nastávajúce mamičky hľadajú nielen informácie, ale aj pomôcky, ako pôrodným poraneniam predísť alebo ich aspoň výrazne minimalizovať. V tomto smere zohráva Aniball veľmi dôležitú, svojím spôsobom nezameniteľnú úlohu. Na základe svojej skúsenosti môžem povedať, že ženy používajúce Aniball v úplnej väčšine minimálne vedia, ako správne tlačiť v II. dobe pôrodnej, čo sa pozitívne prejaví na jej dĺžke.
Aniball Miroslav Verner
MUDr. Miroslav Verner
Gynekológ a Pôrodník
Aniball je výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre pripraviť svoje telo na pôrod. Ženy, ktoré ho používali, sú na pôrod lepšie pripravené – psychicky aj fyzicky. Dokážu dobre pracovať so svojími svalmi v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a nedochádza k rozsiahlym poraneniam. Po pôrodoch sú omnoho aktívnejšie, ako ich kolegyne na oddelení. Aniball si pochvaľujú aj v popôrodnej fáze, keď s ním cvičia Kegelové cviky na prevenciu ochabnutých svalov panvového dna. Aniball môžem iba odporúčať.
Marian Aniball Review
MUDr. Marián Kollár
Prezident Slovenskej Lekárskej Komory
Rada by som sa s vami podelila o skúsenosti s balónikom, ktoré sú len pozitívne. Povedala by som, že 90% mojich klientiek ho používa. Počas pôrodu si ženy lepšie uvedomujú ten pocit, kadiaľ bábätko pôjde. Majú lepšiu predstavu a schopnosť sa s bábätkom prepojiť. A uvoľniť panvové dno a akoby podvedome sa nebrániť pôrodu. Spolu s masážou hrádze, väčšina žien rodí bez poranenia a bez nutnosti nástrihu hrádze. Trúfam si povedať až 99% úspešnosť, bez poranenia. A to prvorodičky aj viacrodičky, je to úplne jedno. A po pôrode to každá žena vyhodnotila ako správnu vec, ktorú mohla pre seba a pre bábätko urobiť.
Sarka Janacova
Bc. Šárka Janáčová
Privátna Pôrodná Asistentka
Pôrod je proces, ktorý je veľmi ovplyvnený psychikou ženy, a preto je veľmi dôležité, aby bola nastávajúca mamička pripravená a verila vo svoju ženskú silu a inštinkty. Princíp je v nácviku zapojenia svalov panvového dna a správneho dýchania. Keď pri pôrode prechádza hlavička pošvou jedná sa o veľmi špecifický tlak. Aby bolo vypudzovanie efektívne, vyžaduje zapojenie tých správnych svalových skupín. A tu vidím naozaj veľké plus balónika. Mamičky sa nezľaknú tlaku hlavičky a presne vedia, ako dýchať a ako správne "zatlačiť".
Jana Voborska Neudeckerova
MUDr. Jana Voborská Neudeckerová
Gynekológ a Pôrodník

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€55.95 a Expresné Doručenie.

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€55.95 a Expresné Doručenie.

S Aniballom máme v pôrodnici skvelé skúsenosti. Pôrodné poranenia sú menšie alebo žiadne a mám pocit, že druhá pôrodná doba je rýchlejšia a viac fyziologická, mamičkami ďaleko lepšie tolerovaná. Je potrebné poctivo, ale nenásilne pred pôrodom trénovať, aby nedošlo k poraneniam. Pomôcky typu Aniball sú veľkou pomocou. Výhodu vidím aj do budúceho života ženy - nedochádza k hlbokým poraneniam svalov a pri popôrodnej rehabilitácii nemusí mať žena v pokročilom veku úniky moču.
Radek Polacek
Prim. MUDr. Radek Poláček
Primár
Som fanúšikom Aniballu. Je to bezpečná metóda prípravy na vaginálny pôrod. Z 32 žien, ktoré som v roku 2017 sprevádzala k pôrodu a ktoré cvičili s Aniballom, došlo iba u 4 z nich k epiziotómii, u dvoch k natrhnutiu a šitiu a 26 bolo bez akéhokoľvek poranenia. Vedeli ako a hlavne kam majú tlačiť, skrátila sa 2. doba pôrodná a zážitok z pôrodu bol iný ako u tých, ktoré tlačia hodiny. Aniball dodáva ženám, ktoré prichádza na pôrodnú sálu, určitú chrabrosť a tá je pri pôrode veľmi dôležitá.
Radmila Dorazilova
Mgr. Bc. Radmila Dorazilová
Privátna Pôrodná Asistentka
Dnešná doba ponúka ženám pred pôrodom plno "rád" ako sa na pôrod pripraviť. Aniball vnímam ako pomôcku, s ktorou sa žena môže sama aktívne fyzicky aj psychicky na príprave podieľať. Príprava totiž nezahŕňa len pripraviť myseľ, ale aj tkanivá pôrodných ciest. Ak je cvičené s citom a s rešpektom k týmto tkanivám, môže mať Aniball priaznivý vplyv na preťažiteľnosť tkanív v oblasti ženských partií a tým uľahčiť priechod plodu pôrodnými cestami, znížiť riziko pôrodných poranení a pravdepodobnosť nástrihu.
Jana Kracikova
Mgr. Jana Kracíková
Fyzioterapeutka
Aniball vidím ako užitočnú pomôcku k poznaniu svojho tela. Pomôže objaviť žene, ako vlastne jej telo pri vylučovaní funguje a aké pocity sa budú v záverečnej fáze pôrodu objavovať.
Curdova Aniball Review
Jana Čurdová
Dula a Fyzioterapeutka
Aniball vnímam ako veľmi praktickú pomôcku, ktorá pripraví a podporí mechanicky svalstvo panvového dna, nenásilne stimuluje hrádzu k očakávanému výsledku tj. k pôrodu bez nástrihu. Je vhodná aj ako psychologická profylaxia, kedy si rodička lepšie a efektívnejšie uvedomuje "stredobod", kde dôjde k obrovskému tlaku, môže sa na neho postupne mentálne sústrediť a ľahšie počas pôrodu zvládnuť náročnú situáciu. Spätnou väzbou a možnosťami pre hodnotenie sú mi klientky, ktoré ako dula počas pôrodu sprevádzam.
Simona Lazzari
Simona Lazzari
Dula a Detská Sestra

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€55.95 a Expresné Doručenie.

Kúpte si svoj Aniball

Kúpte si Aniball a začnite sa pripravovať na prirodzený pôrod.

€55.95 a Expresné Doručenie.

O Aniball môžem povedať, že je to výborná pomôcka, ktorá pomáha ženám dobre zvládnuť pôrod. Ženy, ktoré ho pred pôrodom používali sú na pôrod lepšie pripravené, dokážu dobre koordinovať svoje svaly v záverečnej fáze pôrodu. Zo svojich skúseností môžem potvrdiť, že väčšinou nie je nutný nástrih hrádze a dochádza menej často k jej poraneniu.
Ales Jurcik
MUDr. Aleš Jurčík
Gynekológ a Pôrodník
Myslím, že Aniball je neskutočný prostriedok na to, aby ste mali z pôrodu vynikajúci zážitok. Moje pacientky si ho nevedia vynachváliť.
Jan Macejka
MUDr. Ján Macejka
Gynekológ a Pôrodník
Moja skúsenosť: pomerne jednoduché používanie, účinnejšie ako masáž hrádze. Najväčšie dieťa porodené po používaní Aniballu malo 4650 g a 54 cm, pôrod trval 3 hod., bez nástrihu alebo natrhnutia. Väčšine žien dodá používanie Aniballu sebadôveru k pôrodu. Vedia ako tlačiť, znižuje sa strach a stres z pôrodu, znižuje sa riziko natrhnutia alebo nástrihu hrádze. Pôrodníci začínajú byť informovanejší o týchto pomôckach, a aj ich niektorí odporúčajú, čo považujem za pozitívny krok v pôrodníctve. Pre veľmi prijateľnú cenu a vynikajúce výsledky vám Aniball odporúčam.
Barbora Aniball Review
Barbora Vörösová
Pôrodná Asistentka